Palvelut, yritykset, yhteisöt ja yhteystiedot 

EK-Rakennus Tmi: 

Uudis- ja korjausrakentamista, lattiahionnat. Ammattitaidolla jo vuodesta 1982.
Esko Kangas: 0400 – 197180
Sähköposti: esko400@gmail.com

Kieringin hirsituote/Kari Raaterova Tmi:

Hirsiveistämö ja saha, heinäpaalaukset sekä maatyöt.
Kari Raaterova: 0400-365359
Sähköposti: kariraaterova@gmail.com

Kieringin kauppa & kahvila

Avoinna:
Ma – pe 9.00 – 17.30
La: 10.00 – 16.00
Su: 11.00 – 15.00

Puh: 040-809 1610
Kauppias:  Outi Kaisanlahti:  040- 158 8982

Kieringin Lomakylä Oy:

Majoitus: Hotellitasoinen Majatalo, Lomahuoneistot, karavaanialue, mökkimajoitus.. 

Ravintolapalvelut: Hietalan perinnetalo

Perinneravintola,  latobaari  ja navettaravintola,  maailman pienin pubi.  Tilausravintola A-oikeuksin.

Matkailu ja matkailun ohjelmapalvelutoiminta, kokoukset ja juhlapalvelut.

Puh: 040-742 1963
Email:  teija.raaterova@kieringinloma.fi

www.kieringinloma.fi and Fb: Kierinki Village

Kierinki Highland karja

Teija Raaterova ja Paavo Holopainen

Raaterovantie 213 C
97390 Kierinki

Paavo Holopainen : 0400-393 890
Teija Raaterova : 040-742 1963
Sähköposti: teija.holopainen@holopaiset.fi  ja paavo.holopainen@holopaiset.fi
Tilanhoitaja: Antti Uutela

Konsultointi Keinotie Tmi

Monipuolisella ammattitaidolla: konsultointi, rakennuslupapiirustukset, kiinteistöjen vuokraus, atk-ohjelmointi/-laitteet, tilaisuuksien järjestäminen, radioverkkojen suunnittelu ym.

Heino Keinotie, ins. puh: 040 413 7520, 040 7240 840

Sähköposti: heino.keinotie@gmail.com

NI-MA-MI OY

Kahvilatoiminta, ohjelmalliset juhlajärjestelyt

Nikka Milja

puhelin: 040 760 7405

Sähköposti: milja.nikka@gmail.com

 

Ompelupalvelut Eija Kangas

Ompelutyöt, vanhojen vaatteiden korjaus ja uusien ompelut sekä entisöinnit.

Eija Kangas

Puhelin: 040-3611 359 

 

The Village Idiot´s restaurant  

Lauttaravintola seilaa Riipijoella Kieringin kyläjärvellä kesäisin. Tarjolla on  räätälöityjä menuita pienille ryhmille 5 -12 hengelle. Avoinna tilauksesta ja tapahtumien yhteydessä.

https://www.youtube.com/watch?v=hF-hzDxrt0k&feature=youtu.be

Pekan Pidot Oy:  Pekka Hakola
Puh: +358 (0)400 696

www.yllasotsonpesa.com

 

 

 

   

 

Tulevia tapahtumia

1.- 31.12. Joulutorilta kuuman glögin kera joululahjat ja koristeet lähituottajilta. Tarkempi aikataulu myöhemmin.

Lue lisää

Lisää tapahtumia